Home Miejsca Zadbaj o odpowiedni sprzęt przed wyjazdem w góry!

Zadbaj o odpowiedni sprzęt przed wyjazdem w góry!

by Joanna

Odpowiedni sprzęt przed wyjazdem w góry to podstawa udanej wycieczki.

Jak zapewne wiesz, sprzęt oraz kwestia ubioru w górach to rzecz priorytetowa! Niestety, bardzo często okazuje się, że dobór wspomnianych elementów odzieży oraz akcesoriów nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać. Otóż, aby w odpowiedni sposób dobrać poszczególne rzeczy, musisz w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jakich warunków możesz się spodziewać oraz jaką aktywność planujesz uprawiać podczas wyprawy w góry?

Dla osób planujących coś więcej, niżeli tylko wyprawę pieszo, przygotowaliśmy mały poradnik, w którym znajdziecie wszelkie wskazówki dotyczące zakupu jednego z najważniejszych elementów wyposażenia każdego fana zimowych sportów – gogli narciarskich! Gdy całe wyposażenie zostało już przez Ciebie zakupione i do wybrania pozostały Ci jedynie dodatki, musisz pamiętać o zakupie odpowiednio dobranych gogli narciarskich! Są one szczególnie istotne, zwłaszcza dla osób praktykujących jazdę na nartach lub snowboardzie!

Jak dobrać idealne gogle narciarskie? 

Przede wszystkim musisz pamiętać, że gogle narciarskie są równie istotne co cała reszta Twojego ubioru oraz sprzętu. Pamiętaj, że to właśnie one chronią Twoje oczy przed wszelkiego rodzaju czynnikami, które mogą wpłynąć negatywnie na Twój wzrok.

Gogle narciarskie muszą idealnie przylegać do obrysu Twojej twarzy. Niezwykle ważne jest, aby wybrane przez Ciebie gogle odpowiednio spełniały swoją funkcję, poprzez zapewnienie Ci stuprocentowej ochrony. Odpowiedni dobór gogli jest także konieczny dla zapewnienia wysokiej jakości jazdy na nartach. Dzięki nim osiągniesz odpowiednią widoczność, a śnieżny czy deszczowy dzień nie będzie Ci straszny! Ponadto, gogle narciarskie idealnie chronią nasze oczy przed wiatrem, który posiada właściwości wysuszające śluzówkę.

Najważniejsze cechy gogli narciarskich – czym się kierować podczas zakupu?

Jeśli zastanawiasz się jakie gogle narciarskie powinieneś wybrać, zwróć uwagę przede wszystkim na kilka ważnych parametrów. Świetnym wyborem będą chociażby gogle posiadające filtry chroniące oczy przed promieniowaniem UV, a także przed promieniami, które bardzo często odbijając się od śniegu, podrażniają nasze oczy. Coraz więcej modeli gogli narciarskich posiada także rozwiązania, które przyczyniają się do znacznej poprawy widoczności, a także zwiększenia kontrastu w trudnych warunkach.

Wybierając odpowiedni rozmiar gogli narciarskich, pamiętaj, aby zabrać ze sobą kask, w którym zamierzasz uprawiać jazdę na nartach. Wiele producentów oferuje również komplety w postaci kasku wraz z dopasowanymi goglami, dzięki czemu nie musimy obawiać się o wybranie odpowiedniego rozmiaru. Istotnymi różnicami są także kształty gogli, które w dużej mierze zależą od użytej w nich ramki. Główne dwa typy gogli to gogle sferyczne oraz cylindryczne. Pierwsze z nich dają znacznie większy kąt widzenia, dzięki płytszej ramce. Natomiast gogle cylindryczne stworzone są w oparciu o płaską szybę, którą o wiele ciężej jest zarysować.

Artykuł powstał we współpracy z marką Decathlon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz