Mały Szlak Beskidzki

Mały Szlak Beskidzki – O przejściu tego szlaku już dawno myśleliśmy, natomiast do tej pory szukaliśmy sposobności aby przejść go za jednym razem – niestety przy naszym trybie pracy mało realne było wygospodarować dodatkowe dni na urlop. Dlatego postanowiliśmy przejść cały szlak etapami. Tak rozpoczęliśmy w październiku 2019r naszą przygodę z MSB – będzie to nasz pierwszy długodystansowy szlak jaki planujemy zakończyć w 2020r.

Na wstępie wato przeczytać regulamin odznaki jaką można zdobyć za przejście szlaku – Regulamin odznaki krajoznawczo-turystycznej PTT “Mały Szlak Beskidzki” oraz zapoznać się z dokładnym przebiegiem trasy. Mały Szlak Beskidzki można rozpocząć w Bielsku Białej Straconce i zakończyć na Luboniu Wielkim. Szlak przebiega przez Beskid Mały, Beskid Makowski oraz Beskid Wyspowy (czyli tereny które omija Główny Szlak Beskidzki)

Całą przygodę z Małym Szlakiem Beskidzkim zakończyliśmy 07.06.2020 roku 🙂 Po czym okazało się, że nasz 5-letni Wojtek został najmłodszym w Polsce zdobywcą odznaki Małego Szlaku Beskidzkiego 🙂 Poświęcaliśmy na wycieczki w góry nasze wolne weekendy. Poznaliśmy wiele fantastycznych miejsc, do których pewnie tak łatwo byśmy nie trafili.

Relacje z poszczególnych odcinków:

Beskid Mały:

1. Bielsko-Biała Straconka -> Żarnówka Mała – relacja

Mały Szlak Beskidzki
Mały Szlak Beskidzki

2. Żarnówka mała – Przełęcz Kocierska – relacja

Mały Szlak Beskidzki

3. Przełęcz Kocierska – Przełęcz na Przykrej – relacja

4. Przełęcz na Przykrej – Rozejście szlaków pod Smrekownicą (przy okazji wędrówki na Łamaną Skałę) – relacja

5. Rozejście szlaków pod Smrekowicą – Krzeszów – relacja

6. Krzeszów – Zembrzyce – relacja

Beskid Makowski:

1. Zembrzyce – Palcza – relacja

2. Palcza – Myślenice – relacja

3. Myślenice – Lubomir – relacja

4. Lubomir – Przełęcz Jaworzyce – relacja

Beskid Wyspowy:

1. Przełęcz Jaworzyce – Mszana dolna – relacja

2. Mszana Dolna – Luboń Wielki – relacja