Home Miejsca Tatry to miejsce nie tylko do zwiedzania – zobacz gdzie można odpocząć

Tatry to miejsce nie tylko do zwiedzania – zobacz gdzie można odpocząć

by Joanna

Jakie są alternatywne tatrzańskie atrakcje dla turystów pragnących spokoju i ukojenia.

Nasze wspaniałe polskie Tatry już od dwóch stuleci stanowią ważny ośrodek turystyczny, sanatoryjny, a także od dawna są inspiracją najwybitniejszych polskich artystów. Tatry to symbol ferii, świąt i imprez sylwestrowych. Wbrew pozorom nie jest to miejsce tylko dla wyjątkowo aktywnych turystów. Zakopane jest przesycone kulturą i artystyczną aurą. Poniższy artykuł przedstawia alternatywne tatrzańskie atrakcje dla turystów pragnących spokoju i ukojenia.

Jak wybrać się w polskie góry?

Jednym z najdogodniejszych sposobów dostania się w Tatry jest droga lotnicza. Wbrew pozorom to mniej skomplikowana, tańsza i szybsza alternatywa dla transportu lądowego. Tanie loty z Warszawy do Krakowa są najlepszym rozwiązaniem. Port lotniczy w Grodzie Kraka jest dobrze skomunikowany – w 17 minut, możemy dostać się na główny dworzec kolejowy przylegający do dworca autobusowego. Stąd dalsza droga jest już prosta i rozsławioną Zakopianką dostaniemy się do zimowej stolicy Polski. Zakopane i położone w pobliżu miejscówki są okupowane przez turystów, dlatego najbezpieczniej jest zarezerwować interesujące nas atrakcje w momencie zakupu lotu i rezerwacji hotelu. W planowaniu wypoczynku pomocne są serwisy do planowania podróży, na przykład eSky.pl. Znajdziesz tam oferty tanich lotów połączonych z rezerwacją hotelu, atrakcji oraz zakupem niezbędnych ubezpieczeń. 

Polecane tatrzańskie uzdrowiska

Tatry to nie tylko długie górskie wędrówki i sporty zimowe, dla nieco mniej aktywnych polskie góry mają do zaoferowania równie wiele wrażeń. Słynne tatrzańskie uzdrowiska znane są z prozdrowotnych właściwości. Termy w Bukowinie tatrzańskiej czy Chochołowie mają zbawienny wpływ na ciało i ducha. Lokalne spa i parki wodne oferują rodzinne atrakcje dostosowane do każdej grupy wiekowej, a młodsi użytkownicy zdecydowanie docenią rozmaite zjeżdżalnie wodne. W tym czasie nieco starsi mogą rozgrzać się w relaksujących zapachowych saunach. Kąpiele solankowe czy siarkowe odświeżają i dodają energii. Termy to zajęcie na cały dzień, po którym na pewno będziemy mieć ochotę na syty posiłek, najlepiej w tradycyjnej góralskiej restauracji przy dźwiękach nastrojowej ludowej muzyki. Ofertę wypoczynku w jednym z tatrzańskich kurortów można zakupić jednocześnie z dostosowanym do naszych potrzeb ubezpieczeniem, hotelem, wycieczkami i atrakcjami. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć za pomocą eSky.pl. Wybierając samolot jako środek transportu, nawet krajowego, możemy znacząco zaoszczędzić.

To musisz koniecznie zobaczyć w Tatrach

Mniej wysportowani turyści wcale nie muszą rezygnować z tatrzańskich szczytów. Wjeżdżając kolejką na Gubałówkę możemy podziwiać całe pasmo układające się w Śpiącego Rycerza. W bezchmurną pogodę, przy dobrej widoczności, bez problemu wypatrzymy słynny krzyż na szczycie Giewontu. Słowacka strona Tatr ma do zaoferowania wjazd kolejką linową na drugi co wysokości szczyt Tatr, czyli Łomnicę. Na wysokości 2633 m n.p.m. można wypić kawę lub kieliszek rozgrzewającej nalewki. Štrbské Pleso, słowacki kurort położony w pobliżu górskiego jeziora, oferuje wjazd kolejką linową do schroniska na Solisku. Z niego możemy podziwiać przepiękne widoki. Štrbské Pleso otoczone jest górskimi kurortami i restauracjami, przypominając zakopiańskie Krupówki. Jest to jednocześnie najwyżej położona miejscowość w Tatrach, na 1315-1385 m n.p.m. Możemy delektować się tu słowackimi przysmakami, które wbrew pozorom znacząco różnią się od dań z polskiej części Tatr. Góry te to magiczne miejsce, oferujące wiele atrakcji nie tylko dla zapalonych miłośników długich pieszych wędrówek. 

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz