Home Uncategorized Podróże zespołowe – jak organizować city break z przyjaciółmi?

Podróże zespołowe – jak organizować city break z przyjaciółmi?

by Joanna

City break to od jakiegoś czasu bardzo popularna forma wypoczynku. Na krótki wyjazd do innego miasta wyjeżdżają zarówno singielki i single, jak i pary oraz małżeństwa z dziećmi. 

Często na city break decydują się także grupy złożone z przyjaciół, których łączy na przykład wspólna praca, uczelnia lub pasja. Jak zorganizować taką podróż, by uniknąć nieporozumień i wszyscy byli zadowoleni? To łatwiejsze niż może się zdawać!

City break – dlaczego takie wyjazdy cieszą się ogromną popularnością?

Wyjazdy city break to krótkie wypady do innego, atrakcyjnego turystycznie miasta. Można się na nie zdecydować bez konieczności brania urlopu, ponieważ city break trwa od 2-5 dni. Tyle wystarczy, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zredukować poziom stresu oraz zobaczyć najważniejsze miejsca w odwiedzanym mieście i poczuć jego klimat. Co ważne, takie wyjazdy można zorganizować tanim kosztem, nawet jeśli za cel podróży wybiera się popularną miejscowość, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem turystów z całego świata. Londyn city break albo tani weekend w Paryżu bądź Rzymie? Z takich okazji warto skorzystać razem z przyjaciółmi! 

Stwórzcie dobry plan – co trzeba ustalić już na samym początku?

Wyjeżdżając na kilka dni z przyjaciółmi, trzeba wspólnie ustalić kilka podstawowych kwestii. To, że lubicie się nawzajem i odnajdujecie przyjemność we wspólnym spędzaniu czasu, nie oznacza, że macie takie same oczekiwania odnośnie city break. Warto uniknąć nieporozumień – nie każdy przecież ma ochotę imprezować przez cały wyjazd lub zwiedzać zabytki od rana do wieczora. Różne mogą być także oczekiwania wobec standardu hotelu czy domku na wynajem i kosztów biletów na samolot. O czym zatem trzeba porozmawiać, planując city break w przyjacielskim gronie?

Optymalny termin i cel podróży

Ustalenie terminu wyjazdu, który będzie odpowiadał całej grupie, może być niełatwym zadaniem, ale w przypadku weekendowych wypadów wcale nie musi być to trudne. Dyspozycyjność w konkretnych terminach jest połową sukcesu – szczególnie cieszą wypady, które wiążą się z możliwością skorzystania z bardzo atrakcyjnych ofert na bilety lotnicze i noclegi. Równie ważny jest wybór miasta, do którego wybierze się cała paczka. Jeśli ktoś nie ma ochoty przechadzać się po ulicach tętniącej życiem metropolii, bo marzy mu się wypoczynek na greckiej wyspie, to trzeba poszukać kompromisu. Pamiętaj o tym, że city break niekoniecznie musi wiązać się z wyjazdem do dużego miasta. Być może najlepszym pomysłem będzie wyjazd do miejscowości, w której główną atrakcją jest zachwycająca i kojąca przyroda. Tatry to miejsce nie tylko do zwiedzania – zobacz, gdzie można odpocząć.

Wcale nie trzeba godzinami wyszukiwać różnych okazji i porównywać ich ze sobą. Dzięki aplikacji eSky.pl będziesz otrzymywać najlepsze gotowe oferty kilkudniowych podróży, ponadto otrzymasz dostęp do wyboru ofert według kategorii (last minute, europejskie stolice czy na przykład wypady okolicznościowe). Propozycje wyjazdów najbardziej trafiających w oczekiwania Twoje i Twoich przyjaciół same Cię znajdą!

Standard noclegów, ogólny plan pobytu

Przed rezerwacją noclegów warto ustalić, jakie udogodnienia powinien zapewniać hotel albo inny obiekt, w którym zatrzyma się grupa. Ważne jest także to, czy wszyscy mogą mieszkać w jednym pokoju, apartamencie lub domku, czy trzeba wybrać inne rozwiązanie. Istotna jest również kwestia posiłków. Można wybrać jedzenie na mieście, co wiąże się z możliwością zasmakowania wybranych lokalnych specjałów, można też korzystać z hotelowej restauracji albo gotować w aneksie kuchennym. W każdym razie trudno wyobrazić sobie wspólny wyjazd przyjaciół bez wspólnego biesiadowania!

Zanim wraz z przyjaciółmi wyjedziesz na city break, zadbaj o to, aby powstał plan zwiedzania miasta lub innego sposobu spędzania czasu. Można podzielić całą ekipę na mniejsze grupki, w których znajdują się osoby ze wspólnymi zainteresowaniami, pamiętając o tym, aby w programie pobytu uwzględnić też wspólne chwile. Przynajmniej jedna wycieczka całą paczką to bardzo pożądany punkt takiego programu.

Gotowe oferty kilkudniowych podróży z różnymi udogodnieniami – gdzie wykupić city break dla grup?

Planując city break, nie trzeba marnować czasu na dokonywanie różnych rezerwacji w wielu miejscach. Platforma do organizacji podróży eSky.pl oferuje istotne udogodnienia, w tym łatwą rezerwację (lot i noclegi zakupione w ramach jednej rezerwacji) oraz elastyczne płatności. Esky.pl proponuje także dostęp do takich usług jak ochrona przed niespodziewanymi wydarzeniami w trakcie podróży oraz rezerwacja biletów do muzeów i innych obiektów oraz lokalnych wycieczek.

Krótki wyjazd, którego uroków można doświadczać wraz z przyjaciółmi, to bardzo cenne doświadczenie. Zadbaj o to, aby city break z Twoją paczką zostawił same dobre wspomnienia – skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez eSky.pl!

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz