Home Miejsca Słowenia – co udało nam się zobaczyć

Słowenia – co udało nam się zobaczyć

by Joanna
Slowenia

Słowenia – niewielki kraj leżący w środkowej części Europy, traktowany przez większość jako przelotówka na Bałkany, ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Sprawdzaliśmy to w lipcu przez prawie dwa tygodnie i z chęcią podzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.

Przez następne kilka tygodni mamy zamiar „pomęczyć” Was cudnymi widokami, pięknymi relacjami oraz towarzyszącym nam upałem, który czasem dawał się we znaki. Poniżej przedstawimy Wam naszą trasę i miejsca, które udało nam się zobaczyć. I które, mam nadzieję, spodobają się Wam do tego stopnia, że będziecie chcieli choć część z nich zobaczyć.

Chęć zobaczenia Słowenii pojawia się w czasie przeglądania serwisu Pinterest w poszukiwaniu inspiracji wakacyjnych. Znalazłam tam zdjęcia pięknych wąwozów, krystalicznie czystej wody i tyle wspaniałych widoków, że nie namyślając się dużo, kraj ten stał się naszym głównym celem tegorocznych wakacji.  Okazało się, że warto spędzić tam trochę czasu. Szczególnie jak ktoś lubi wypoczywać na łonie natury, a tłumy ludzi go nie bawią.

Nie będzie tutaj stolicy – Lublany ani turystycznych miast nad kawałkiem słoweńskiego wybrzeża. W trakcie prawie dwóch słoweńskich tygodni nie starczyło nam czasu, aby tam dotrzeć. Mamy za to kilka innych perełek, które powinny Wam się spodobać. Jedna są podstawowym celem wszystkich wycieczek do Słowenii, inne są mniej znane i przez to mniej uczęszczane przez turystów. Tak więc przez najbliższych kilka tygodni będzie o miejscach, które nas zachwyciły, a także o tych gdzie byliśmy lekko rozczarowani.

Słowenia – wokół Triglavskiego Parku Narodowego

Triglavski Park Narodowy to jedyny park narodowy w całej Słowenii objęty ścisłą ochroną. A mino to widzieliśmy ludzi, którzy właśnie w tym parku narodowym łowili ryby, kąpali się w rzece albo pływali w wodospadzie. Coś zupełnie nie do pomyślenia w Polsce. Ale wracając do Słowenii poniżej przedstawimy Wam mapkę, na której zaznaczymy miejsca przez nas odwiedzone. Dzięki temu zorientujecie się, że najwyższy szczyt Alp Julijskich i jednocześnie najwyższy szczyt Słowenii – Triglav (2864 m n.p.m.) – oglądaliśmy dokładnie z każdej strony.

I tak, jadąc po kolei wymienię Wam miejsce, które udało nam się zobaczyć. Wkrótce zaczniemy cały cykl słoweński i zobaczycie oraz przeczytacie znacznie więcej. A będą to m.in:

Słowenia – jaskinie

Mieliśmy okazję zobaczyć trzy słoweńskie jaskinie:

Każda z nich była inna, każda warta obejrzenia i wyrobienia sobie własnej opinii. Nasze wrażenia również przedstawimy niebawem i pewnie wtedy sami zdecydujecie, która wg Was jest najlepsza.

Słowenia – campingi

W trakcie naszej podróży spaliśmy na czterech campingach. Przenosiny na nowe miejsce co kilka dni było celowe, aby nie tracić czasu na dojazdy ani stanie w ewentualnych korkach. Oraz rzecz najważniejsza: rano można było troszkę dłużej pospać i spokojnie wypić kawę. Bo przecież wakacje nie polegają na tym by zrywać się skoro świt (no chyba, że ktoś lubi). A ja jednak wolę trochę pospać.

Odwiedzone przez nas campingi na których spaliśmy przynajmniej jedną noc:

Przy okazji przenoszenia się na nowe miejsce oglądaliśmy tez kilka innych campingów, zanim zdecydowaliśmy się na którym będziemy spać. Więc tego też trochę było. Naszą opinię o tych miejscach postaramy się również przedstawić (nie wiem jeszcze tylko czy będzie z tego osobny post czy będę o nich wspominać przy okazji opisów odwiedzonych przez nas miejsc, zobaczymy jak wyjdzie).

To co, będziecie dalej czytać?

Booking.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ

21 komentarzy

Monika z Bebe Talent 9 sierpnia, 2017 - 11:27

Niezwykły kraj z pogodnymi i bardzo sympatycznymi mieszkańcami. Mają i góry i morze, przyjazne odległości miedzy tymi atrakcjami. Mogłabym tam zamieszkać.

Odpowiedz
Aga 10 sierpnia, 2017 - 09:15

Słowenia jest piękna, a Wam rzeczywiście udało się sporo zobaczyć 🙂

Odpowiedz
Gleam Oblivion 10 sierpnia, 2017 - 14:51

Czekam na zdjęcia. Nigdy nie byłam i chętnie bym zobaczyła. Może kiedyś uda się wybrać 🙂

Odpowiedz
Z księżyca 10 sierpnia, 2017 - 16:55

Świetne zdjęcia! Jestem bardzo ciekawa tych Jaskiń, na pewno mają wyjątkowy klimat.

Odpowiedz
Antonina | antonita.pl 11 sierpnia, 2017 - 10:30

Dużo dobrego słyszałam o Słowenii, tak sobie myślę, że fajnie byłoby ten kraj odwiedzić. Czekam na wasze kolejne wpisy, chętnie się dowiem jak wyglądają te wszystkie miejsca, które odwiedziliście! 🙂

Odpowiedz
sekulada.com 11 sierpnia, 2017 - 20:46

Potwierdzam, widoki w Słowenii są genialne niemniej tylko i wyłącznie z tym mi się kojarzy ten kraj. Jak to wyglada natomiast pod względem architektury? Jest coś godnego polecenia oprócz Bledu? 😉

Odpowiedz
Asia 12 sierpnia, 2017 - 11:20

Tym razem zwiedzaliśmy Słowenię głównie pod względem przyrody :). A oprócz Bledu mają jeszcze parę fajnych zamków, np: Predjama – będzie o nim jeden z artykułów 😉

Odpowiedz
Magda Zbieraj 11 sierpnia, 2017 - 22:29

Ciekawe, czekamy na więcej! Ze Słowenii znałam raczej jaskinie, ale zaciekawiły mnie bardzo wodospady (nasza córeczka pokochała wodospad Yosemite, więc szukamy kolejnych inspiracji :)).

Odpowiedz
Asia 16 sierpnia, 2017 - 20:58

Jeśli chodzi o wodospady to w Słowenii zdecydowanie jest w czym wybierać 🙂

Odpowiedz
łukasz kędzierski: podróże i fotografia 12 sierpnia, 2017 - 21:10

Widzę, że w tym roku Słowenia jest dosyć popularna pośród blogerów 🙂 Jestem ciekawe Waszej opinii o jaskinie Krizna Jama – jaką trasę wybraliście? tą najdłuższą ok 7-8 godzinna?

Odpowiedz
Asia 12 sierpnia, 2017 - 22:30

W Kriznej Jamie mieliśmy krótszą trasę 🙂 – w sumie było to 1,5h, ale dzieciakom się bardzo podobało 🙂

Odpowiedz
Gosia 14 sierpnia, 2017 - 12:44

Naprawdę dużo zwiedziliście w tak krótkich czasie 🙂 Super!

Odpowiedz
Ewa 15 sierpnia, 2017 - 07:32

Byłam w Słowenii tydzień i uważałam, że to za mało, ale myślałam, że dwa wystarczą. A tu okazuje się, że nie bardzo też 🙂 Lublanę i Piran polecam, a jak ktoś lubi przygody to kajaki w zalanej kopalni Podzemlje Pece. Super zabawa!

Odpowiedz
Asia 16 sierpnia, 2017 - 20:57

Myślę, że na trzeci tydzień też by się tam jeszcze coś znalazło :), a co do kajaków to dla odmiany płynęliśmy pontonem w Kriznej Jamie 🙂

Odpowiedz
Łukasz | Kartka z Podróży 15 sierpnia, 2017 - 22:44

Kraj ciekawych ludzi i wyjątkowych miejsc. Jaskinia Postojna szczególnie utkwiła mi w pamięci. Ciekaw jestem także twoich wrażeń. (-:,

Odpowiedz
Asia 16 sierpnia, 2017 - 20:59

Każda z jaskiń, które widzieliśmy była wspaniała na swój sposób 🙂

Odpowiedz
Asia 18 sierpnia, 2017 - 11:19

Chodzi nam po głowie Słowenia 🙂 może pojedziemy w podróż waszymi śladami 🙂

Odpowiedz
Anna Kurtasz 18 sierpnia, 2017 - 12:36

Czekam na zdjęcia z cudownej wyprawy 🙂

Odpowiedz
Aga z podróży szczypta 19 sierpnia, 2017 - 13:58

męczcie ile wlezie 🙂 Słowenia to piękny kraj gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Odpowiedz
Ania / wroznestrony.pl 27 sierpnia, 2017 - 22:38

Już się cieszę na cały cykl artykułów, bo Słowenia skradła mu w zeszłym roku serce 😉 Jak tylko wrócę z urlopu, to poczytam Wasze relacje 🙂 Pozdrawiam, Ania

Odpowiedz
Malgorzata_Kompas 27 stycznia, 2020 - 00:42

Słowenia to piękny mały kraj, może w kilka dni zrobić sobie fajny wypad na zwiedzanie. Są bezpośrednie loty do Ljubljany z Warszawy, na lotnisku wynająć samochód i w kilka dni zrobić sobie objazd na zwiedzanie: Ljubljany, Bled, Bohing, Kranjska Gora – Planica. Można skoczyć na termy też bardzo polecam. Jeśłi ktoś chce wypocząć to może skorzystać z bazy noclegowej w miejscowościach Portoroz, Piran, Koper sporo tam hoteli i prywatnych kwater. Słowenia ma również wspaiałe winnice :), trasy rowerowe, zimą narty:). Pozdrawiam doradca – Kompas Poland

Odpowiedz

Zostaw komentarz