Home Miejsca Toruń z dzieckiem – atrakcje na jedno popołudnie

Toruń z dzieckiem – atrakcje na jedno popołudnie

by Joanna
Toruń

Toruń w jedno popołudnie? To za mało czasu, żeby odwiedzić wszystkie jego atrakcje. Ale wystarczająco, żeby zobaczyć ich choć kilka.

Toruń odwiedziliśmy na koniec naszego majowego weekendu nad Bałtykiem. Wcześniej byliśmy w Łebie i oglądaliśmy Wydmę Czołpińską, Wydmę Łącką i pojechaliśmy do Stilo zobaczyć m.in. latarnię morską. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na kilka godzin w Toruniu.

Toruń z dzieckiem – pomysły

Pomysłów na zwiedzanie mieliśmy wiele. Ostatecznie stanęło na trzech miejscach i spacerze po mieście, bo czasu niestety nie dało się rozciągnąć.

Żywe Muzeum Piernika

To był główny powód naszej wizyty w tym mieście. Już dawno chcieliśmy wybrać się do Żywego Muzeum Piernika i nareszcie nadarzyła się okazja. Muzeum znajduje się w centrum miasta i jest pierwszą tego typu placówką w Europie.

Na początku udajemy się na pierwsze piętro, gdzie Mistrz Piernikowy oraz Wiedźma Korzenna wtajemniczają nas w ich sekrety wytwarzania jedynych w swoim rodzaju toruńskich pierników. Historia jest bardzo ciekawa i momentami śmieszna. Dzieci słuchają z zachwytem.

Następnie własnoręcznie tworzymy pierniki, które po wypieczeniu w piecu zabieramy do domu razem z listami czeladniczymi. Jest to świetna zabawa zarówno dla dużych jak i dla małych.

Po zakończeniu wypieków udajemy się na drugie piętro (dla chętnych) gdzie poznajemy manufakturę z początku XX wieku oglądając m.in oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec itd. Chętni mogą spróbować sowich sił w dekorowaniu pierników pod okiem artystki malarki w trakcie prowadzonych przez nią warsztatach.

Ze względu na duża popularność muzeum bilety na konkretną godzinę polecamy kupować on-line (my kupiliśmy dzień wcześniej). Pokaz trwa około 75 minut. Szczerze polecamy wszystkim, jeśli macie w planach Toruń to bez Żywego Muzeum Piernika się nie obejdzie 🙂

Dom Legend Toruńskich

Toruńskie legendy przedstawione w atrakcyjny sposób. Jako uczestnicy pokazu braliśmy udział w interaktywnym opowiadaniu legend. Sześć różnych opowieści przedstawianych przez uczestników pokazów w wesoły i ciekawy sposób. Można stać się na chwile królem, rycerzem, złoczyńcą, dzwonnikiem, można wznosić z cegieł krzywą wieżę itd. Pokaz trwa około 35-45 minut i rozpoczyna się o pełnej godzinie. Bilety na pokazy znajdziecie tutaj.

Bunkier Wisła

Symulacja nalotu bombowego. Schodzimy do podziemi gdzie mamy okazje brać udział w symulacji nalotu bombowego. Panuje tam ciemność, używane są głośne efekty dźwiękowe. W sezonie zimowym obiekt jest nieczynny. Pokazy odbywają się jak zbierze się minimum 5 osób. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Spacer po mieście

Większość najbardziej znanych zabytków Torunia znajduje się na Starym Mieście. Znajdziecie tam m.in pomnik Mikołaja Kopernika, Hotel Trzy Korony – istniejący od 1480 do dziś, Dwór Artusa, mury miejskie itd. Warto przespacerować się bocznymi uliczkami. Są mniej zatłoczone niż główne. Osobny czas trzeba by było przeznaczyć na zamek krzyżacki. Nam już czasu na to nie starczyło. Będzie do czego wrócić następnym razem.


Szukasz noclegu w Toruniu? Zerknij na booking.com

Booking.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz