Home Austria Majówka – 6 pomysłów na długi weekend

Majówka – 6 pomysłów na długi weekend

by Joanna
Majówka – 6 pomysłów na długi weekend

Tegoroczna majówka jest dla nas wyjątkowo łaskawa jeśli chodzi o ilość wolnych dni. Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na wyjazd, dzięki którym majówka na pewno będzie udana. 

Wszystkie nasze propozycje są sprawdzone, polecamy Wam miejsca gdzie sami byliśmy i nam się podobało. Zaczynamy:

1) Rugia i Jasmund

Rugia czyli największa niemiecka wyspa wraz ze znajdującym się na niej najmniejszym niemieckim Parkiem Narodowym Jasmund tworzą miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, przepiękne kredowe klify opadające stromo do Bałtyku czy urocze nadmorskie miasteczka sprawiają, że można tam spokojnie spędzić tydzień i nie nudzić się. Z naszej strony polecamy spacer z Sassnitz do Centrum Königsstuhl ścieżką wzdłuż klifów.

Majówka - 6 pomysłów na długi weekend - Jasmund
Booking.com

2) Grossglockner Hochalpenstrasse i okolice

Jeśli lubicie wysokogórskie trasy widokowe to polecamy Wam najpopularniejszą drogę w Austrii – Grossglockner Hochalpenstrasse. Tak się składa, że otwierają ją początkiem maja więc jest świetna okazja by zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki oraz lodowiec Pasterze. Przy okazji można też parę dni spędzić w Zell am See lub w Kaprun. Znam takich co w weekend majowy jeździli na nartach na lodowcu Kitzsteinhorn.

Jeśli szukasz innych ciekawych miejsc do zobaczenia w Austrii to polecam Ci nasz artykuł pt. „Austria – 12 powodów dla których warto ją zobaczyć

Majówka - 6 pomysłów na długi weekend - Grossglockner Hochalpenstrasse
Booking.com

3) Czeskie Skalne Miasta

Adrspach – Czeskie Skalne Miasto oraz leżące obok Teplickie Skalne Miasto to bardzo ciekawe rezerwaty przyrody położone w Czechach, bardzo blisko polskiej granicy. Tworzą je bloki piaskowe powstałe, podobnie jak Góry Stołowe w wyniku wietrzenia skał. Jednak w tym przypadku skały wyglądają dokładnie tak, jakby ktoś je wyrzeźbił i tak postawił. Po zwiedzeniu skalnych miast można pojechać w Karkonosze lub w Góry Stołowe czy Kotlinę Kłodzką.

Majówka - 6 pomysłów na długi weekend - Adrspach - Czeskie Skalne Miasto
Booking.com

4) Bled i okolice

Słoweńska perełka, którą większość z Was pewnie kojarzy przynajmniej ze zdjęcia. Jezioro Bled jest bardzo popularnym miejscem nie tylko wśród turystów. Na pewno znajdzie się sporo chętnych, którzy będą chcieli poczuć urok tego miejsca. Sami wybraliśmy się tam, by przekonać się osobiście czy rzeczywiście jest tam tak ładnie jak na zdjęciach. Sami zobaczcie. W okolicach jest jeszcze do zobaczenia znany wąwóz Vintgar, a niedaleko położone dużo spokojniejsze Jezioro Bohinj.

Jeśli szukasz innych ciekawych miejsc do zobaczenia w Słowenii to polecam Ci nasz artykuł pt.”Słowenia co zobaczyć – 20 miejsc, które musisz odwiedzić„. Możesz obejrzeć także nasz ranking słoweńskich wąwozów lub wodospadów.

Majówka - 6 pomysłów na długi weekend - Jezioro Bled
Booking.com

5) Słowacki Raj

To właśnie tam wybraliśmy się w zeszłym roku na długi weekend majowy. Dlatego potwierdzamy, że majówka tam jest bardzo dobrym pomysłem. Słowacki Raj to krasowy płaskowyż położony we wschodniej części kraju, w którym woda wyżłobiła liczne wąwozy i przełomy. Najpopularniejszym miejscem w tym Parku Narodowym jest zdecydowanie Przełom Hornadu czyli ścieżka spacerowa wzdłuż rzeki Hornad, gdzie szlak prowadzi nie tylko obok rzeki ale też nad nią po stopniach, kładkach lub podestach. Kolejnym obowiązkowym punktem jest wąwóz Sucha Bela, który w najciekawszym miejscu prowadzi wzdłuż wodospadu w górę. Przy wysokim poziomie wody jest to bardzo ciekawe 😉

Majówka - 6 pomysłów na długi weekend - Słowacki Raj
Booking.com

6) Czeska Szwajcaria i Szwajcaria Saksońska

Oddziela je od siebie granica między Czechami a Niemcami. Jednak w każdym z tych krajów jest trochę inna. Czeska Szwajcaria słynie z Pravcickiej Bramy czyli największej naturalnej formacji skalnej w Europie – symbol Czeskiej Szwajcarii. Polecamy też spacer w wąwozie wzdłuż rzeki Kamenica, gdzie w dwóch miejscach trzeba przepłynąć łódką bo nie ma innej drogi. W Szwajcarii Saksońskiej warto wybrać się do Bastei –  jest to formacja skalna wznosząca się 194 metry nad Łabą. Przy okazji w okolicach Rathen znajduje się jeden z najbardziej znanych punktów widokowych na zakole Łaby i okoliczne zespoły skalne. Przez kilka dni spokojnie znajdzie się tam jeszcze parę innych miejsc do zobaczenia.

Majówka - 6 pomysłów na długi weekend - Czeska Szwajcaria i Szwajcaria Saksońska
Booking.com

Szukasz noclegu? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki noclegów Booking.com. Dla Was cena jest bez zmian, a my dzięki temu otrzymamy drobna prowizję i odwdzięczymy się Wam kolejnymi wpisami 🙂

ZOBACZ RÓWNIEŻ

4 komentarze

Magda 9 kwietnia, 2018 - 21:53

Każda propozycja świetna, nie tylko na majówkę 🙂 Mnie i tak długo na wyjazd nie trzeba namawiać więc pojechałabym … wszędzie! Do Słowenii i Austrii bardzo chętnie bym wróciła.

Odpowiedz
An Ja 10 kwietnia, 2018 - 09:56

Świetne propozycje!

Odpowiedz
Asia 10 kwietnia, 2018 - 19:39

Dziękujemy 🙂

Odpowiedz
Robcia 13 kwietnia, 2018 - 11:51

Ja bym bardzo chętnie pojechała znów do Skalnego Miasta! Byłam tam kilka lat temu jak dzieci były jeszcze małe i mamy wszyscy bardzo dobre wspomnienia 🙂 W tym roku jednak jedziemy na Mazury, może za rok uda się wyruszyć gdzieś dalej. Pozdrawiam!

Odpowiedz

Zostaw komentarz