Home Recenzje Drewniana Mapa Świata 3D

Drewniana Mapa Świata 3D

by Joanna

Drewniana mapa świata 3D od Losokawood – świetny prezent nie tylko dla podróżników. 

Pomysł na drewnianą mapę na ścianie chodził za nami już od dawna, jednak ciągle coś stawało na przeszkodzie w realizacji tego celu. Gdy ostatnio zgłosiło się do nas Losokawood i zaproponowało Drewnianą Mapę Świata 3D to postanowiliśmy spróbować. Szczególnie, że nasza duża wolna ściana cały czas czekała na wykończenie.

Tutaj jest link do konfiguratora mapy, którą można sobie spersonalizować według własnego uznania. Wybraliśmy wersję kolorystyczną nr 2 (kolory to: brąz, naturalny i ciemnoszary) oraz wymiary 210×130. 

Mapa ta nie jest mapą polityczną. Dlatego nie znajdziecie tam np. wszystkich wysp jakie są na świecie. Mapa ma pełnić walory ozdobne i dokładnie to zadanie spełnia w 100%, szczególnie z dodatkami w postaci samolotów, statków, delfinów itd.

W zestawie otrzymujemy:
–  papierowy szablon o wymiarach 1:1
– taśmy, metr i nóż techniczny
– części z mapą
– wybrane dodatki
– kompas z literami
– instrukcję montażu 

Najpierw trzy części papierowego szablonu musieliśmy połączyć w jeden i powiesić na ścianie za pomocą żółtej taśmy. Ze względu na wielkość mapy używaliśmy dodatkowo poziomicy (dzięki temu mapa wisi prosto). Następnie trzeba przykleić na ścianę części mapy w kolejności podanej w instrukcji (tak jest łatwiej) przy pomocy dołączonej do zestawu czerwonej taśmy. Taśma bardzo dobrze trzyma, nie odkleja się od ściany (ściany mamy gładkie, natomiast na nierówne ściany producent sugeruje użycie kleju montażowego)

Jeśli masz wątpliwości jaki wariant kolorystyczny ostatecznie wybrać to jest na to rada. Na stronie Losokawood można zamówić próbki kolorów i w domowym zaciszu spokojnie dopasować je sobie do ściany.

Drewniana Mapa Świata wykonana jest z wysokiej drewna brzozowego. Pokrywa ją impregnat w różnych kolorach na bazie wody. Dzięki temu jest bezwonna i jednocześnie bezpieczna. Jak już wcześniej widzieliście na zdjęciach – do mapy dołączone są taśmy, na których trzeba ją powiesić. Jeśli chcecie przenieść mapę w inne miejsce to oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy suszarką podgrzać taśmę na której wisi mapa – dzięki temu będzie łatwiej odchodzić od ściany. Mapa w całości produkowana jest w Polsce i wymaga sporo ręcznej pracy. Nasza wersja mapy czyli 3D pięknie komponuje się ze ścianą. Nie zlewa się z nią i jednocześnie dobrze się odznacza. Kiedyś chcieliśmy mieć mapę płaską, teraz już wiemy, że u nas zdecydowanie lepiej wygląda mapa w wersji przestrzennej.

Ile zajmuje montaż mapy? Nam chyba najdłużej zeszło powieszenie prosto szablonu 🙂 a potem to już szybko poszło. Kontynenty w większości są w całości. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce w szablonie i przykleić. Dużo więcej zabawy jest z przyklejaniem wysp (szczególnie w przypadku mapy naszej wielkości). Przy mniejszych rozmiarach części jest mniej więc montaż idzie szybciej. Pozostałe dodatki typu samoloty, statki delfiny i nazwy oceanów wieszamy już według własnego uznania. 

Taka mapa będzie świetnym prezentem nie tylko dla podróżników. Pięknie wypełni ścianę nie tylko w domu, ale też np. w biurze. Jeśli szukasz podobnego pomysłu to do 31.03.2023 roku macie 10% rabatu na hasło “places2visit” w Losokawood. Polecamy. 

Artykuł powstał we współpracy z Losokawood. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz