Home Miejsca Józefów, Puszcza Solska i Green Velo – rowerowe Roztocze

Józefów, Puszcza Solska i Green Velo – rowerowe Roztocze

by Joanna
Puszcza Solska

Józefów, Hamernia, Puszcza Solska i Green Velo – kolejna propozycja wycieczki rowerowej na Roztoczu.

W tym artykule przedstawimy Wam następny pomysł na wycieczkę rowerową po Roztoczu (zapraszamy też do naszych wcześniejszych artykułów o Roztoczu) – ponownie będzie też Puszcza Solska. Tym razem jedziemy samochodem do Józefowa. Znajdujemy wolne miejsce na rynku i ruszamy rowerami w stronę pobliskiej wieży widokowej.

Kamienna baszta wraz z tarasem widokowym znajduje się przy wejściu do Kamieniołomu Babia Dolina. Kamieniołom ten jest największy w okolicy. Wstęp na 18-metrową wieżę widokową jest bezpłatny i polecamy tam zajrzeć, bo widoki z góry na m.in. kamieniołom są tego warte. Obok wieży znajdziecie niewielkie stoisko z pamiątkami. 

Następnie kierujemy się w stronę Puszczy Solskiej i Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej podążamy przed siebie. Bardzo podobają nam się tutejsze ścieżki rowerowe poprowadzone przez lasy, szczególnie ta – biegnąca cały czas prosto przed siebie. Nie jest nudna, bo towarzyszy nam zróżnicowana leśna roślinność. 

Puszcza Solska

Mijamy rzekę Sopot (na której nieco dalej utworzono rezerwat Czartowe Pole) i jedziemy w stronę mostu na Tanwi w Borowych Młynach. Tak samo przy poprzedniej wizycie w tym miejscu – planujemy tutaj odpoczynek na pobliskich ławkach obok rzeki. 

Puszcza Solska
Puszcza Solska

Później wracamy w kierunku wsi Nowiny tym samym szlakiem którym jechaliśmy już wcześniej (z Czartowego Pola do mostu na Tanwi). 

Mijamy centrum wsi i Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza oraz biegnącym tutaj odcinkiem Green Velo przez Hamernię wracamy do Józefowa. Ścieżka rowerowa prowadzi tutaj obok głównej drogi.

Po powrocie do Józefowa pakujemy rowery na samochód i idziemy na spacer w poszukiwaniu obiecanych lodów.

Cała wycieczka czyli 37 kilometrów (zgodnie z mapą) zajęła nam na spokojnie i z licznymi odpoczynkami pół dnia, bo nie musieliśmy się nigdzie spieszyć, mając przed sobą piękną pogodę i mnóstwo czasu. I wbrew pozorom nie spotkaliśmy na niej tłumów rowerzystów. To była nasza kolejna wycieczka rowerowa w Puszczy Solskiej – poprzednią, niewiele dłuższą znajdziecie tutaj.

Poniżej zajdziecie mapę naszej trasy. Puszcza Solska jest świetna na wycieczki rowerowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz