Home Miejsca Prezenty dla małych i dużych podróżników

Prezenty dla małych i dużych podróżników

by Joanna

Przychodzi taki moment, że zastanawiacie się co kupić w prezencie dla dziecka, które uwielbia podróżować i nie może spokojnie wysiedzieć w domu. Pokażemy Wam kilka przykładów na ciekawe prezenty na Mikołaja, święta, urodziny czy każdą inną okazję, które nadają się nie tylko dla dzieci.

Pomysły na prezenty dla małych i dużych podróżników:

  • Mapa zdrapka „Polskie góry” – zainteresuje wszystkie dzieci, które lubią chodzić po górach, przybijać pieczątki w schroniskach, zdobywać odznaki itd. Jest świetna do odznaczania znajdujących się w poszczególnych pasmach szczytów np. Korony Gór Polski, Małej Korony Beskidów itd. Mapę można kupić w księgarni ArtTravel.
  • Podróżujesz z dziećmi, pokazujesz mu różne kraje i miejsca na ziemi. Pozwól mu zaznaczyć je sobie na Mapie Świata. Zdrapywanie i odkrywanie poszczególnych państw jest fajne. A ile planów można snuć przy okazji … 🙂 Mapę świata kupicie w księgarni ArtTravel.
  • Puzzle – to zawsze świetny prezent. Nie wiem jak Wy, ale my do tej pory lubimy układać puzzle i właśnie zastanawiamy się jakie by tu sobie kupić kolejne. Nasi chłopcy również podzielają tą pasję do układania i każdy z nich ma już sporą kolekcję.
  • Globus – odkąd na biurku Michała stanął odziedziczony po tatusiu stary podświetlany globus to syn zamiast wieczorem iść spać to wczytuje się w niego jak w natchniony. Nie sądziłam, że aż tak mu się spodoba. Globusy dla dzieci znajdziecie również w ArtTravel
  • Książki podróżnicze dla dzieci. Wybór jest spory. My aktualnie jesteśmy na etapie Neli Małej Reporterki. Wcześniej były m.in takie pozycje jak „Marek i czaszka jaguara” (której współautorem był znany podróżnik Marek Kamiński) albo książki napisane przez młodego podróżnika Szymona Radzimierskiego, o których wspominałam w moim artykule na temat książek podróżniczych. A jeśli chcecie przeczytać o tym jak zapakować w góry małego podróżnika to polecamy książkę Marleny Woch pt. „Góry z dzieckiem”, którą mieliśmy okazję recenzować.
  • Plecak dla małego podróżnika. Własny nieduży plecak na górskie wycieczki, wypad na basen czy miejsce gdzie można spakować ulubione zabawki na wyjazd. Bez względu na to gdzie go kupicie to i tak stanie się ukochanym plecakiem bez którego dzieci się nie ruszą (choćby niosły w nim tylko paczkę ulubionych żelków i paczkę chusteczek). Może służyć również jako miejsce na odznaki turystyczne (trzeba jedynie uważać, żeby przez to nie zrobił się za ciężki)
  • Wielofunkcyjna chusta na szyję – jeden z naszych niezbędników podczas wiosenno-jesiennych aktywności na świeżym powietrzu. Sklepy turystyczne mają je w większości w ofercie całorocznej pod różnymi nazwami (buff, bandana, chusta turystyczna) Chłopcy mają wersję cienką i używają jako chustkę na szyję, którą można założyć na uszy lub na głowę w przypadku silnego wiatru (tak jak ostatnio mocno nam wiało na Pilsku – chustki z szyi zostały naciągnięte na uszy i częściowo głowę jak na zdjęciu). My posiadamy w wersji pół na pół (połowa cienka i połowa z polarem) i zakładamy je w zimie w góry zamiast szalika lub na narty. Ostatnio takie chusty dostaliśmy z PTTK 🙂
  • Mapa szlaków turystycznych – dla fanów górskich wędrówek. U nas najlepiej sprawdzają się laminowane z Expressmap. Zawsze jedna mapa „wędruje” w małym plecaku a potem koniecznie trzeba na niej pokazać gdzie jesteśmy i którym szlakiem szliśmy.
  • Czapka z daszkiem lub kapelusz – od słońca, na lato, na spacer, na wycieczkę. Może być świetnym prezentem przywiezionym z wyjazdu. Nasze „Junior Ranger” przyjechały z USA i jak na razie świetnie się trzymają.
  • Magnesy na lodówkę – taki sobie robimy prezent z podróży i takie też dostajemy. Nasza kolekcja stale się powiększa o nowe zdobycze i tylko czekamy aż całe drzwi od lodówki będą zapełnione 😉

A Wy jakie macie jeszcze inne pomysły na fajne prezenty dla podróżników? Co przywozicie sobie z podróży? Co lubicie dostawać albo co chcielibyście dostać?

*Artykuł powstał we współpracy z Księgarnią turystyczną ArtTravel

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarz

Wiklasia 6 grudnia, 2019 - 15:03

Scyzoryk, latarka

Odpowiedz

Zostaw komentarz