Home Miejsca Europark Żory – atrakcje dla dzieci

Europark Żory – atrakcje dla dzieci

by Joanna

Czasami gdy nie chce się nam daleko jechać, a dzieci potrzebują się gdzieś wyszaleć (szczególnie jedno), szukamy w bliższej lub dalszej okolicy miejsc, które spełnią to zadanie. I tak szukając w gorącą letnią niedzielę trafiliśmy na Europark Żory.

europark37

Europark Żory zlokalizowany jest obok Żor, a dokładniej w Warszowicach po prawej stronie przy DK 81 z Katowic do Skoczowa (popularnie zwanej „Wiślanką”). Dogodna lokalizacja sprawia, że łatwo tam trafić nie tylko z bliższych czy dalszych okolic. Ale również wracając z Wisły/z Cieszyna/z Czech/z południa Europy itd. lub jadać w drugą stronę można wybrać to miejsce na odpoczynek z w trakcie podróży.

Co nas tam czeka? (Będzie tym razem dużo zdjęć)

europark43

europark44

W soboty i niedziele pomiędzy godziną 10.00 a 11.00 bilety są w cenie 6 zł i tak też nam udaje się trafić. Dostajemy pieczątkę na rękę i karmę dla zwierząt.

europark16 europark19

europark1 europark5

europark2 europark8

Europark nie jest wielki, ale nie jest też mały. Znajdujemy w nim dość dużo atrakcji dla dzieci mniejszych i większych, z których większość jest w cenie zwykłego biletu. Jedynie te najbardziej atrakcyjne są za dodatkową opłatą, no chyba że ktoś wybiera wejściówkę za prawie 30 zł.

europark41

europark42

europark6 europark7

europark3 europark4

europark12 europark13

europark17

europark18 europark20

Jest sporo tabliczek informacyjnych. A także o tak wczesnej godzinie kręci się jeszcze mało ludzi, być może po południu jest ich więcej.

europark22 europark21

Na terenie parku jest punkt gastronomiczny, z którego akurat nie mieliśmy potrzeby korzystać, tak samo jak z restauracji Wesołe Koniki, znajdującej się przy wejściu do parku. W obrębie Europarku rośnie dość sporo dużych drzew, pod którymi ustawione zostały ławeczki i stoliki – przyjemne miejsce do odpoczynku w cieniu.

europark28 europark24 europark23

Jazda kolejką, a w zasadzie saniami za kolorowym traktorem była całkiem sympatyczną rozrywką.

europark26

europark25 europark27

europark34

europark30 europark31

europark35 europark36

europark38

Zarówno jeden jak i drugi mały człowiek wyszli z parku zadowoleni, tym razem jednak każdy z innego powodu 🙂

europark39 europark40

I tak na prawdę pozostaje jedynie pytanie: czy Europark jest czynny tylko weekendowo (jak podają na swojej stronie) czy też przez cały tydzień (zgodnie z drugim zdjęciem od góry)? Bo dzieci raczej zawsze znajdą coś dla siebie 🙂

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

odreki 25 sierpnia, 2015 - 16:43

Bardzo trafnie napisane, nic dodać nic ująć.

Odpowiedz
marcin 30 czerwca, 2016 - 21:43

Przez cały tydzień

Odpowiedz

Zostaw komentarz