Stübing – a co to takiego?

Kolejnym celem naszej podróży jest miejscowość Stübing położona ok. 20 km od centrum Graz. Znajduje się tam jeden z największych na wolnym powietrzu skansenów w Austrii i jednocześnie największa atrakcja tego regionu. Österreichische Freilichtmuseum ma powierzchnię aż 66 ha. W utworzonym w latach 60 XX w. skansenie znajdziemy ok. 100 oryginalnych (przeniesionych tam specjalnie) budynków mieszkalnych i gospodarczych ze wszystkich austriackich prowincji.

stubing1

Położone w uroczej kotlinie budynki jak i ogrody, łąki i pastwiska sprawiają, że spacerując wśród nich czujemy się jak w dość sporej wiosce w dawnych czasach. Budynki ułożone są w dość przemyślany sposób tzn. tak jakbyśmy wędrowali ze wschodu za zachód kraju, z zachowaniem architektury dla poszczególnych regionów.

stubing-mały

Obiekty można oglądać zarówno z zewnątrz jak i w środku.

stubing2
stubing3
stubing6
stubing7
stubing8

Strażnica wraz z pojazdami.

stubing4
stubing5

Trasa w sam raz na spokojny spacer. Przy drodze ławeczki, można odpocząć, a nawet w jednym z budynków zakupić kawę i coś do zjedzenia.

stubing9
stubing10
stubing11
stubing12
stubing13
stubing14

Jednoklasowe pomieszczenie wiejskiej szkoły.

stubing15

Wstęp kosztuje 9,5 euro dla osoby dorosłej.


Jeśli szukasz innych atrakcji w Austrii to zapraszam do przeglądnięcia pozostałych miejsc, które odwiedziliśmy w tym kraju i uważamy, że warto je zobaczyć.


8 odpowiedzi do artykułu “Stübing – a co to takiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *