Home Czarnogóra Najładniejszy widok na Zatokę Kotorską

Najładniejszy widok na Zatokę Kotorską

by Joanna

Gdzie jest najładniejszy widok na Zatokę Kotorską i jak do niego dojechać? Sprawdźcie z nami.

Zatoka Kotorska (Boka Kotorska) jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Czarnogórze. Zatoka ta głęboko wcina się w ląd, przez co bardzo często jest określana mianem najładniejszego fiordu nad Adriatykiem. Ale jest to błąd, bo zatoka nie ma pochodzenia lodowcowego. Jest to po prostu zalana dolina rzeczna czyli rias.

Turyści tłumnie odwiedzają ten popularny region. W sezonie trudno znaleźć tam mało odwiedzane miejsca (co nie znaczy, że się nie da). Ciekawym pomysłem jest zwiedzanie zatoki z poziomu wody. W Kotorze i pozostałych miasteczkach znajdziecie wiele ofert rejsów po zatoce. Cena jest uzależniona od wielkości łodzi, ilości osób oraz czau trwania wycieczki.

My zobaczyliśmy Zatokę Kotorską z góry, z punktu widokowego. To był świetny pomysł. Najładniejszy punkt widokowy na zatokę leży ok 6,5 kilometra od centrum miejscowości Njeguši i prawie 5 kilometrów od skrzyżowania dróg przy knajpce Konoba Krstac. Widok z niego jest doskonały 🙂

Jak dojechać na punkt widokowy na Zatokę Kotorską

My jechaliśmy tam od strony miejscowości Njeguši robiąc wcześniej ładną trasę widokową wokół masywu Lovcen (na mapie poniżej).

Po skręceniu w lewo obok wspomnianej już wcześniej knajpki Konoba Krstac powitały nas znaki informujące, że droga jest w remoncie i czasowo bywa zamykana w określonych godzinach (w tym przypadku było to między 10-12 i 14-16). Będąc tam ok godziny 15:00 mieliśmy godzinę wolnego czasu, który spożytkowaliśmy na przerwę w podróży czyli kawę i lodowy deser w Konoba Krstac. Można tam usiąść na ławkach na zewnątrz lokalu.

Punktualnie o 16 wyruszyliśmy w górę. Droga była wąska, ale przejezdna. Trzeba było uważać na głębokie wykopy i poruszający się po niej ciężki sprzęt. Przed nami 5 kilometrów do miejsca docelowego.

W tym roku pewnie jest tam już piękny dywanik asfaltu. Ale wtedy w takich warunkach nie byliśmy jedyni, którzy chcieli zobaczyć Zatokę Kotorską z góry.

Najładniejszego punktu widokowego na Zatokę Kotorską nie da się przegapić. Po 5 kilometrach naszym oczom ukazał się wspaniały widok.

Najładniejszy widok na Zatokę Kotorską

Przy drodze jest niewielka zatoczka dla samochodów. Obok są ławki, a nawet niewielki stragan z lokalnymi pamiątkami. Spędzamy tam dłuższą chwilę delektując się widokami.

Kawałek dalej znajdziecie jeszcze jeden punkt widokowy. Różni się tym, że jest tam mniej miejsca do parkowania i trzeba podejść kawałek na taras widokowy.

Najładniejszy widok na Zatokę Kotorską

Dalej można pojechać w stronę mauzoleum, ale takich widoków już tam nie ma. My wracamy w dół tą samą drogą. A gdzie byliśmy wcześniej? Przekonacie się wkrótce.


Co jeszcze zobaczyć na Bałkanach? Sprawdźcie naszą mapę i szukajcie inspiracji 😉

Gdzie spać na Bałkanach? Listę campingów na których nocowaliśmy znajdziecie w artykule “Campingi na Bałkanach“. Wolisz coś innego niż namiot? Sprawdź oferty na booking.com.

Booking.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz