Home Miejsca Bratysława – jedna ze stolic nad Dunajem

Bratysława – jedna ze stolic nad Dunajem

by Joanna

Rano po śniadaniu i zapakowaniu samochodu wyruszamy do centrum. Samochód zostawiamy na przy nabrzeżu, gdyż stamtąd jest najbliżej do starówki. Na początku trafiamy na Slovenské národné divadlo czyli budynek Słowackiego Teatru Narodowego. Następnie wędrując uliczkami docieramy do starego rynku, kierując się dalej w stronę położonego na szczycie wzgórza Zamku Bratysławskiego (jeden z najważniejszych zabytków miasta oraz Słowacji).

austria10
austria11

Zamek jest odnowiony i wygląda bardzo ładnie. Aby dotrzeć na dziedziniec musimy podejść wąskimi uliczkami oraz schodami. Z góry rozpościera się piękny widok na całą starówkę i większą część stolicy.

austria16
austria17
austria19
austria21

Bardzo dobrze widać tez inną dość znaną budowlę słowackiej stolicy tzn. Most Słowackiego Powstania Narodowego (zwany wcześniej Nowym Mostem). Jest charakterystyczny ze względu na zawieszoną na jego pylonie na wysokości ponad 84 metrów restaurację na ok. 400 osób o kształcie przypominającym latający talerz.

austria23

I ostatni rzut oka na zamek.

austria22

Więcej informacji o Bratysławie możecie przeczytać u Ani na blogu wszedobylscy.com.

Jeżeli szukacie noclegu w Bratysławie to będzie nam miło jeśli skorzystacie z naszego linku do booking.com. Dla Was cena jest bez zmian, a my dzięki temu otrzymamy drobna prowizję i odwdzięczymy się Wam kolejnymi wpisami.

Booking.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarz

Krzyś 14 lutego, 2015 - 13:29

Hmm… Autor dobrze to przemyślał?

Odpowiedz

Zostaw komentarz