Home Książki Super Wings – nauka przez zabawę

Super Wings – nauka przez zabawę

by Joanna

Super Wings

Jaka jest najlepsza i najpraktyczniejsza nauka? Oczywiście przez zabawę. Szczególnie dla dzieci ma to duże znaczenie. Szczególnie jeśli nauka jest przy okazji zabawy z ulubionymi postaciami z bajek, to wtedy zdecydowanie łatwiej wszystko zapamiętać.

Lubicie książki? Bo my bardzo. Lubimy czytać, oglądać obrazki, kolorować, rysować, wyklejać itd. Chłopcy wieczorem dopominają się o czytanie bajki i zasypiają z książkami w ręku, najlepiej z bohaterami ulubionych bajek. Dzięki temu przerobiliśmy już m.in Smerfy, Bolka i Lolka, Boba Budowniczego, bajki i baśnie dla najmłodszych itd. Aż teraz przyszła pora na bohaterów bajki Super Wings czyli Dżetka i jego przyjaciół, którzy dostarczają paczki dzieciom w różne zakątki świata, a przy okazji potrafią zamienić się w roboty.

Z Dżetkiem, Lotkiem, Śrubkiem i Frunią spotykamy się w serii książeczek wydanych przez Wydawnictwo AMEET. Seria składa się z kilkunastu części m.in. z atlasu, książeczek do kolorowania, książeczek z naklejkami, do rysowania, do nauki liczb i kolorów itd.

Nasz zestaw to następujące pozycje:

  • „Atlas. Kto lata dookoła świata?”. Książka w twardej oprawie, zawiera 2 rozkładane mapy świata, liczne ciekawostki o wybranych krajach oraz naklejki z flagami do uzupełnienia. W prosty i przystępny sposób małe samoloty Super Wings zabierają nas na wycieczkę po świecie, pokazując różne ciekawostki, a barwne ilustracje pozwalają z łatwością zapamiętać szczegóły i poznać bogactwo, a także wielokulturowość odwiedzonych miejsc.

 

  • Dwie kolorowanki z naklejkami. Bo kolorowanie i przyklejanie obrazków to świetna zabawa, nie tylko dla maluchów, ale i dla starszych przedszkolaków. A przynajmniej my mamy w domu dwóch wielkich fanów kolorowanek i naklejek. Ile by nie było, to wszystko wykorzystają.

 

 

 

  • Super Wings Transformacje. Kolejna książeczka z naklejkami, ale tym razem zaskoczenie: naklejki są wielokrotnego użytku. Można je przyklejać i odklejać dowolną ilość razy, dzięki czemu poszczególne zadania ćwiczymy i poprawiamy wedle uznania.

 

 

  • „Podróżuje i rymuję” to kilkustronicowa książeczka w twardej oprawie opisująca przygody naszych bohaterów. Zawarte w niej rymowanki są łatwe do zapamiętania.

 

 

  • „Liczby i kolory” to kolejna w twardej oprawie książeczka dla najmłodszych. Pozwala w prosty i ciekawy sposób poznać liczby oraz kolory.

 

 

  • „Moja pierwsza rysowanka” czyli m.in. pierwsze próby rysowania po śladzie. A przy tym nauka zręczności i cierpliwości.

 

 

Po jakimś czasie stwierdzamy, że dla wielbicieli samolotów oraz bajki Super Wings jest to świetna zabawa. Książeczki nie poszły w kąt po pierwszym dniu, ale są regularnie używane, przeglądane i czytane. Jest radość, gdy można pobawić się z ulubionym bohaterem, pokolorować go, przykleić, posłuchać opowieści o nim itd. A ja uważam, że wiedzy przekazanej w ciekawy sposób nigdy nie jest za mało. Wasze dzieci też chodzą spać z książkami pod pachą? 🙂

 

*Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem AMEET

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz