Home Miejsca Space Adventure – kosmiczna wystawa NASA – coś dla miłośników wszechświata

Space Adventure – kosmiczna wystawa NASA – coś dla miłośników wszechświata

by Joanna

Space Adventure to „kosmiczna” wystawa pod patronatem NASA, którą obecnie można oglądać we wrocławskiej Hali Stulecia (do 18 czerwca 2019 roku).

Wrocław jest kolejnym miejscem na świecie, w którym można oglądać te wyjątkowe rzeczy. Wcześniej eksponaty były prezentowane m.in w innych europejskich i amerykańskich miastach. Wystawa przedstawia bogatą kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów – autentycznych, które zostały udostępnione przez US Space Rocket Center oraz NASA Visitor Center. Space Adventure ma na celu pokazanie postępu technologicznego jaki miał miejsce przez ostatnie 70 lat w trakcie odkrywania odległych zakątków kosmosu. A przy okazji możemy świętować 50 rocznicę pierwszego postawionego kroku na księżycu czyli misję Apollo 11.

11 oryginalnych skafandrów kosmonautów to tylko początek bo ilość przeróżnych eksponatów znacznie przekracza 100 egzemplarzy.

Przygotowano eksponaty ze wszystkich programów kosmicznych, modele rakiet, kapsułę ratunkową z oryginalnym wyposażeniem, kokpity i inne elementy maszyn.

Space Adventure

Jest to jedyna okazja żeby dotknąć autentyczny kamień księżycowy.

Szczególną atrakcją wystawy są symulatory. Można m.in. latać F16, poczuć stan nieważkości czy pomajsterkować przy stacji kosmicznej. Wejście na większość symulatorów jest dodatkowo płatna (5 zł za wejście) i dostępna dla dzieci powyżej 10 roku życia (ze względów bezpieczeństwa oraz satysfakcji użytkowników). Space Adventure to świetna lekcja historii dla wszystkich miłośników NASA, wielbicieli wypraw kosmicznych i wszelkiego rodzaju rzeczy z tym związanych.

Wystawa jest czynna od 21.03.2019 do 18.06.2019 roku. Można ją oglądać codziennie we Wrocławiu w Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).
Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę oraz on-line na stronie: https://wystawaspace.pl Średni czas zwiedzania to 2 godziny, ale nie ma ograniczeń czasowych (za wyjątkiem godzin otwarcia wystawy).

A co jeszcze można robić we Wrocławiu? Można na przykład iść do Zoo oraz znajdującego się tam Afrykarium, które jest po drugiej stronie ulicy (na przeciwko Hali Stulecia).

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zostaw komentarz