Wodospad w Krimml (Krimmler Wasserfälle) – czy warto zobaczyć?

Share on Facebook11Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest5

Najwyższy wodospad w Austrii i jednocześnie jeden z najwyższych w Europie znajduje się w miejscowości Krimml (Nationalpark Hohe Tauern).  Ma 380 metrów wysokości.

Krimmler WasserfälleSpacer zaczynamy na samym dole i już po kilkunastu minutach słychać szum wody, a chwilę później naszym oczom ukazuje się pierwszy próg wodospadu (w sumie są trzy progi).

kriml1

Można do niego podejść dość blisko. Przydadzą się na tą chwilę nie tylko kurtki przeciwdeszczowe, ale także odpowiednie buty, które nie będą się ślizgać na mokrych kamieniach (oczywiście dla tych, którzy chcą trochę zmoknąć 😉 ).

kriml4 kriml7

Ilość spadającej wody robi ogromne wrażenie. A przecież to dopiero początek.

kriml6 kriml3

Bardzo przyjemna, ale momentami dość stroma ścieżka prowadzi nas w górę. Co jakiś czas możemy wejść na punkty widokowe, zazwyczaj usytuowane jak najbliżej wodospadu.

kriml8

kriml9 kriml10

Przed nami drugi próg wodospadu.  Nieco niższy niż pierwszy, ale równie spektakularny. Natomiast nad nim znajduje się knajpka, gdzie można usiąść i coś zjeść, są też miejsca do odpoczynku.

kriml11

kriml12

Wodospad zajmuje dość duży teren i nie zawsze trzeba się wspinać w górę.  Podejście pod ostatni już trzeci próg prowadzi przez chwilę ścieżką wzdłuż rzeczki (na zdjęciu po lewej widać w oddali ostatni próg wodospadu).

kriml13 kriml14

Trzeci i ostatni już próg wodospadu, czyli ostatnie podejście do góry i znajdziemy się na wysokości ok. 1460 metrów n.p.m

kriml16 kriml15

kriml17 kriml18

Podsumowanie

Wodospad w Krimml można oglądać od połowy kwietnia do końca października. Wstęp kosztuje 3 euro dla osoby dorosłej, a wycieczka w górę wodospadu zajmuje ponad godzinę. Naszym zdaniem – warto go zobaczyć, a przy ładnej pogodzie to bardzo przyjemna wycieczka.

Share on Facebook11Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest5

8 odpowiedzi do artykułu “Wodospad w Krimml (Krimmler Wasserfälle) – czy warto zobaczyć?

  1. T&M podróżniczo

    No proszę jaka perełka. Słyszę o tym miejscu po raz pierwszy. Stwierdzam, że warto. Zawsze warto poznawać coś nowego 🙂 Ja 2 lata temu odwiedzałem wodospad Niagarę, ale od strony kanadyjskiej. Widoki i wrażenie niezapomniane.

  2. Tatiana

    Ooo trafia na nasa bucket list. Odwiedzamy wodospady absolutnie wszędzie jeśli tylko mamy jakiś w zasięgu drogi na jeden dzień. To zdjęcie z tęczą jest przepiękne 🙂

  3. Mirek

    Byłem 2 razy warto zobaczyć co za ogrom wody.Zdjęcia wychodzą super,co za widoki palce lizać.Polecam zdecydowanie.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *